سفارش OCO به این معنا است که انجام یک از سفارش باعث لغو سفارش دیگر می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد به طور همزمان دو سفارش را در صرافی بایننس انجام دهید. با کوین‌نیک همراه باشید تا بیشتر درباره این نوع از سفارش توضیح دهیم.

این سفارش ترکیبی از سفارش با قیمت مشخص یا لیمیت اوردر (Limit Order) و سفارش با قیمت مشخص پلکانی یا استاپ لیمیت (Stop-Limit Order) است، اما در OCO یکی از این دو سفارش قابل اجرا است.

به عبارت دیگر، به محض آنکه یکی از این دو سفارش به طور نسبی یا کامل انجام شود، سفارش دیگر به طور خودکار لغو خواهد شد. به خاطر داشته باشید که لغو یکی از سفارش ها باعث لغو سفارش دیگر می‌شود.

 هنگام انجام معاملات در صرافی بایننس می‌توانید از سفارش های OCO به عنوان نوع اصلی و پیش فرض خودکارسازی معاملات استفاده کنید. این ویژگی به شما امکان انجام دو سفارش به طور همزمان را می‌دهد که می‌تواند برای کسب سود و به حداقل رساندن ضررهای بالقوه مفید واقع شود.

این مطلب راهم مطالعه کنید: آموزش صفر تا صد خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس + ویدیو 

نحوه استفاده از سفارش های OCO

پس از ورود به حساب بایننس، به صفحه Basic Exchange بروید و قسمت مربوط به انجام معاملات همانند شکل زیر را پیدا کنید. بر روی گزینه Stop-Limit order (سفارش با قیمت مشخص پلکانی) کلیک کنید تا منوی مورد نظر باز شود و سپس OCO را انتخاب کنید.

سفارش OCO

در صرافی بایننس، سفارش های OCO می‌تواند به عنوان جفت سفارش خرید و فروش ارائه شود (به عنوان مثال زوج ارز BNB/BTC). برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفارش‌های OCO می‌توانید بر روی علامت سوال کلیک کنید.

سفارش OCO

پس از انتخاب گزینه OCO، همانند شکل زیر صفحه معاملاتی جدیدی بارگذاری خواهد شد. این صفحه به شما امکان تنظیم سفارش های لیمیت و استاپ لیمیت را به طور همزمان می‌دهد.

سفارش لیمیت

عبارت قیمت به معنی سفارش لیمیت شما است. این سفارش در دفتر سفارشات قابل مشاهده خواهد بود.

سفارش استاپ لیمیت

  • استاپ (توقف): قیمتی که سفارش استاپ لیمیت شما فعال خواهد شد. (برای مثال ۰.۰۰۲۴۹۵۰ بیت کوین)
  • لیمیت: قیمتی که سفارش لیمیت شما پس از استاپ فعال خواهد شد. (برای مثال ۰.۰۰۲۴۹۰۰ بیت کوین)
  • مقدار: حجم سفارش شما است. (برای مثال ۵ کوین BNB)
  • مقدار کل: ارزش کلی سفارش شما است.
سفارش OCO

پس از ارائه سفارش، می‌توانید در قسمت پایین صفحه، جزئیات هر دو سفارش را در بخش Open Orders (سفارش‌های فعال) مشاهده کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید که تعداد ۵ کوین BNB به قیمت ۰.۰۰۲۶۸۳۷ بیت کوین خریده اید، زیرا معتقدید که قیمت آن نزدیک به سطح حمایتی است و به زودی افزایش خواهد یافت.

در این مورد، می‌توانید از قابلیت OCO استفاده کنید تا سفارش سودآور ۰.۰۰۳۰ بیت کوین به همراه سفارش استاپ لیمیت ۰.۰۰۲۴۹۰۰ بیت کوین را ارائه دهید.

سفارش OCO

اگر پیش بینی شما صحیح باشد و قیمت به ۰.۰۰۳۰ بیت کوین یا بیشتر از آن افزایش یابد، سفارش فروش شما اجرا و سفارش استاپ لیمیت به طور خودکار لغو خواهد شد.

از طرف دیگر، اگر پیش بینی شما اشتباه باشد و قیمت به ۰.۰۰۲۴۹۵۰ بیت کوین کاهش یابد، سفارش استاپ لیمیت شما فعال خواهد شد. در صورتی که قیمت بیش از این کاهش یابد ، این امر باعث به حداقل رسیدن ضرر می‌شود.

این مطلب راهم مطالعه کنید: معرفی بهترین راه های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

توجه داشته باشید که در این مثال ، قیمت استاپ لیمیت ۰.۰۰۲۴۹۵۰ بیت کوین (قیمت فعال کننده سفارش استاپ لیمیت) و قیمت لیمیت ۰.۰۰۲۴۹۰۰ بیت کوین (قیمت معاملاتی سفارش شما) است. این موضوع بدان معنا است که سفارش استاپ لیمیت شما به محض رسیدن قیمت به ۰.۰۰۲۴۹۵۰ بیت کوین فعال خواهد شد، اما قیمت معاملاتی واقعی سفارش شما ۰.۰۰۲۴۹۰۰ بیت کوین خواهد بود. به عبارت دیگر اگر ارزش جفت معاملاتی BNB/BTC به ۰.۰۰۲۴۹۵۰ یا کمتر کاهش یابد، سفارش فروش لیمیت در ۰.۰۰۲۴۹۰۰ فعال خواهد شد.

قابلیت OCO یک ابزار ساده ولی قدرتمند است که به کاربران بایننس این امکان را می‌دهد تا به شیوه ایمن تر و مطمئن‌تری معامله کنند. این نوع سفارش برای اطمینان و مسدودسازی سودها، محدود کردن ریسک و حتی ورود و خروج از وضعیت ها قابل استفاده است. در عین حال داشتن شناخت کافی از سفارش های لیمیت و استاپ لیمیت قبل از استفاده از سفارش های OCO از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

امیدواریم مقاله سفارش OCO چیست؟ برای شما مفید بوده باشد. اگر به دنبال خرید و فروش بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال بدون کمترین معطلی هستید، با ما در ارتباط باشید؛ زیرا این دقیقا همان کاری است که ما در «کوین نیک» برای شما انجام می‌دهیم. اینجا خرید و فروش انواع ارز دیجیتال، در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و در اکثر ساعات شبانه روز، هوای شما را داریم!