logo
cover images

روش احراز هویت در کوین نیک

احراز هویت یکی از فرایندهای ضروری برای کسب و کارهایی است که ماهیت مالی دارند. بر اساس رهنمودهای پلیس فتا و همینطور بر اساس فرایندهای معمول در تمام وب سایت‌های خدمات مالی ایرانی و بین‌المللی، فرایند احراز هویت (KYC) یا Know Your Customer تنها به یک دلیل انجام می‌شود، «امنیت تمام کاربران اینترنت، به ویژه خود شما». فرایند احراز هویت، برای وب سایت‌های مختلف خدمات مالی به ویژه خدمات پرداخت و دریافت آنلاین ارزی، این امکان را ایجاد می‌کند تا از خسارت مالی افراد به واسطه استفاده از کارت بانکی دزدی یا هویت نامشخص جلوگیری کنند. برخلاف تصور عده‌ای، این فرایند، تاثیر چندانی در ایجاد امنیت برای سایت مقصد ندارد و بیشتر به سود خود مشتریان آن وب سایت است. کوین نیک هم به عنوان یک مجموعه پرداخت آنلاین ارزی، نگران از دست رفتن منابع مالی مشتریانش است. بنابراین تلاش کرده‌ایم تا موثرترین فرایند احراز هویت را ایجاد کنیم. درصورت تکمیل نشدن مراحل احراز هویت، متاسفانه به دلایل امنیتی سفارشات شما تا زمان تایید هویت کامل، به تعویق می‌افتند.

احراز هویت در کوین نیک

برای احراز هویت در وب سایت ما، لازم است تا پس از ثبت نام، به پنل کاربری خود وارد شده و این مدارک را از طریق بخش آپلود مدارک برای ما ارسال کنید:

شماره موبایل
آدرس ایمیل معتبر
تلفن ثابت منزل، محل کار یا یکی از بستگان درجه اول
عکس با کیفیت از پشت و روی کارت ملی (تصویر باید مربوط به کارت ملی هوشمند باشد. در صورتیکه کارت ملی هوشمند ندارید بجای تصویر پشت کارت ملی تصویر مدرک هویتی دیگری را ارسال کنید.)
تاییدیه کارت بانکی
پس از ارسال تمام این مدارک، حساب کاربری شما احراز هویت شده و می‌توانید از امکانات ثبت سفارش اتوماتیک و سرویس‌های دیگر ما استفاده کنید. لازم به ذکر است، در صورت عدم دسترسی به کارت ملی، می‌توانید دو مدرک هویتی معتبر دیگر را برای ما ارسال کنید. منظور ما از مدرک هویتی معتبر، دفترچه بیمه، شناسنامه، پاسپورت، کارت پایان خدمت یا معافیت و گواهینامه است. توجه داشته باشید که در صورت عدم دسترسی به کارت ملی، باید حتما دو مورد از این مدارک را همزمان ارسال کنید.
نحوه تایید کارت بانکی

برای تایید شدن کارت بانکی در کوین نیک، لازم است تا کارت بانکی را به همراه کارت ملی در دست بگیرید. همچنین روی یک برگه بنویسید جهت تایید در سایت coinnik.com توجه داشته باشید که روی این برگه باید نام شما به همراه تاریخ همان روزی که عکس را ارسال می‌کنید، به صورت دست‌نویس، نوشته شده باشد. باید در این حالت یک عکس سلفی از خودتان بگیرید. اگر عکس گرفتن با این شرایط برای شما دشوار است، از یکی از دوستان یا آشنایان بخواهید که از شما عکس بگیرد. توجه داشته باشید که عکس باید کاملا واضح بوده و تمام اعداد و ارقام روی کارت‌ها و نوشته روی برگه، خوانا باشد. اگر برای پرداخت از بیش از یک کارت استفاده می‌کنید، تمام کارت‌های شما باید به همین صورت مورد تایید سیستم ما قرار بگیرند.

instructor
حتما با IP ایران سفارش ثبت کنید

برای امنیت بیشتر، تمام پرداخت‌ها در سایت کوین نیک، باید تنها با استفاده از IP ایران انجام شود. پس یادتان باشد هنگام ثبت سفارش یا افزایش موجودی، نرم افزار تغییر IP روی دستگاهی که با آن سفارش ثبت می‌کنید، روشن نباشد.

مراقب کلاهبردارها باشید!

ما احراز هویت را انجام می‌دهیم تا شما از دست کلاهبرداران در امان باشید. مواظب باشید، گاهی افراد مختلف از شما درخواست می‌کنند تا با حساب کاربری وریفای شده شما، از سایت ما خرید کنند. مواظب باشید که تمام مسئولیت تراکنش‌ها و خریدهای اتفاق افتاده از حساب کاربری شما، تنها به عهده شما است.

 • چرا موجودی کاربری من قابل برداشت نیست؟ در صورتی که کارتی که با اون پرداخت کردید وریفای نباشه یا کلا کارتی را وریفای نکرده باشید، پس از افزایش موجودی ، مبلغ در حساب کاربری شما مسدود شده و تا تایید شدن اون کارت، قابل استفاده نیست. تو این حالت باید از بخش ارسال مدارک، عکس سلفی با شرایطی که در بالا توضیح دادیم، برای ما بفرستید و به بخش پشتیبانی اطلاع بدهید.
 • تصویر کارت ملی رو نمیتونم آپلود کنم. در صورتی که کارتی که با اون پرداخت کردید وریفای نباشه یا کلا کارتی را وریفای نکرده باشید، پس از افزایش موجودی ، مبلغ در حساب کاربری شما مسدود شده و تا تایید شدن اون کارت، قابل استفاده نیست. تو این حالت باید از بخش ارسال مدارک، عکس سلفی با شرایطی که در بالا توضیح دادیم، برای ما بفرستید و به بخش پشتیبانی اطلاع بدهید.
 • چرا مدارک من تایید نمیشه؟ یکی از دلیل های رد شدن مدارک هویتی، می‌تونه واضح نبودن عکس و ناخوانا بودن اعداد یا نوشته‌ها باشه. شاید هم برای تایید کارت بانکی، نوشته «جهت احراز هویت در وب سایت coinnik.com را در دست نگرفتید.
 • می‌تونم بجای تلفن ثابت شماره موبایل بدم؟ خیر، اگر تلفن ثابت ندارید، می‌تونی تلفن یکی از بستگان درجه یک رو بفرستی. یادت نره که این فرد باید در صورت تماس همکاران ما، شما را تایید کند.
 • مدارکم رو ارسال کردم چقدر طول میکشه که بررسی بشه؟ فرایند بررسی مدارک معمولا کم‌تر از نیم ساعت زمان می‌بره و بین ساعت‌های ۹ صبح تا ۱۲ شب انجام میشه.
 • یکی از کارت‌های من تایید شده، حالا میتونم با یک کارت دیگه که به اسم خودم هست، پرداخت کنم؟ متاسفانه نه! برای پرداخت با هر کارتی، باید اون رو با همان شرایطی که کارت اول را تایید کردید، تایید کنید.
 • چند تا کارت را می‌تونم در سیستم شما ثبت کنم؟ سیستم ما در حال حاضر این امکان را دارد که تا ۳ کارت را در پروفایل شما ثبت کند.
 • من کارت بانکی ندارم، میتونم کارت دوستم رو وریفای کنم؟ شما برای پرداخت یا افزایش موجودی، فقط می‌تونید از کارتی که به اسم خودتان است استفاده کنید.
 • من کارت ملی ندارم چکار کنم؟ میتونی به جای کارت ملی، عکس دوتا از مدارک هویتی دیگر مثل پاسپورت، شناسنامه، کارت پایان خدمت، دفترچه بیمه و گواهینامه رو بفرستی. فقط یادت باشه، حتما باید دو تا از این مدارک با هم ارسال بشه.
 • مدارکم آپلود نمیشه ممکنه حجم مدارکت زیاد باشه. هر کدام از مدارک باید حداکثر ۵ مگابایت حجم داشته باشند. اگر حجم مدرک کم‌تر از این است و باز هم مشکل داری، با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.
 • بعد از ارسال مدارک باید چیکار کنم؟ صبر، ولی نه زیاد , در حالت عادی، حداکثر نیم ساعت بعد از ارسال، مدارک بررسی میشه. با مراجعه به بخش وضعیت وریفای مدارک، میتونی ببینی اوضاع چطوریه.
 • من با کارت دوستم پرداخت انجام دادم، حالا چی میشه؟ پرداخت باید حتما با کارت خودت باشه. در صورتی که پرداختی با کارت دیگه ای داشتی، موجودی حساب کاربری قفل میشه و امکان انجام سفارش نیست.